اشتباهات متداول مردم در دکوراسیون داخلی

اشتباهات متداول مردم در دکوراسیون داخلی - مبلمان اداری

یکی از معیارها برای داشتن محیطی دلنشین ،طراحی دکوراسیون داخلی مناسب است .این موضوع هم با بهره گیری از افراد طراح و هم با توجه به سلیقه و نظر خود افراد قابل اجراست.اما موضوعی که باعث میشود علیرغم بکارگیری وسایل مناسب ،به هدف خود که یک دکوراسیون داخلی جذاب و مناسب است نرسیم ،اشتباهات متداولی که اکثر مردم ندانسته آن ها را مرتکب میشوند.در این مقاله قصد پرداختن به تعدادی از این موارد را داریم :

  • قرار دادن مبل ها کاملا چسبیده به دیوار

سعی نمایید مبل ها را کاملا چسبیده به دیوار قرار ندهید .البته این بدان معنی نیست که مبل ها را وسط اتاق قرار دهید اما سعی کنید در صورتیکه فضا به شما این امکان را میدهد ،مبل ها را با دیوار فاصله دهید.

  • قرار دادن فرش در وسط اتاق

برای فرش ها و قالیچه ها اندازه را رعایت نمایید.برای دکوراسیون داخلی باید این نکته را در نظر بگیرید که عناصر با یکدیگر در ارتباط باشند و در صورتیکه فرش کوچکی را در وسط اتاق قرار دهید این ارتباط را قطع میکنید.فرش ها را به اندازه ای تهیه نمایید که پایه های مبل ها تا حدی بر روی آن قرار گیرد .علاوه بر این موجب جلوگیری از لغزش فرش بر زیر پای افراد در هنگام راه رفتن میشود.

  • نصب قاب ها در ارتقاع یکسان

برای نصب قاب ها ارتفاع های گوناگون را در نظر بگیرید و بشکل خطی از قرار دادن تابلوها بر روی دیوار اجتناب نمایید.زیرا قد افراد با یکدیگر متفاوت است .علاوه بر این برای آیینه ها ارتفاع قدی افراد را برای لحاظ نمودن زاویه های دید مختلف رعایت نمایید.

  • قرار دادن تاج تخت در پشت پنجره

در صورتیکه اتاق خوابتان پنجره دارد ،یک اشتباه فاحش ،قرار دادن تخت پشت پنجره است بطوریکه تاج تخت بشت شیشه قرار گیرد.این کار علاوه بر اینکه فضای دیدتان را محدود میکند و زیبایی نامناسبی به فضا میدهد ، موجب هدر رفت نور طبیعی و تاریک شدن فضا میشود.

  • استفاده از تلویزیون در نقطه کانونی

هرگز از تلویزیون به عنوان نقطه کانونی منزل یا محل کارتان استفاده ننمایید.بدین منظور سعی نمایید تلویزیون را به یک گوشه و یا در محل کار آن را بر روی دیوار نصب نمایید

  • استفاده از پیراهن مبل نامتناسب

از پیراهن مبل برای جلوگیری از کثیف شدن مبل ها استفاده میشود.اما اگر در استفاده از این مورد درست عمل نکنید ،کل دکوراسیون شما را زیر سوال میبرد.استفاده از پیراهن های مبلی که برای مبل شما دوخته نشده و یا رنگ و جنس نامناسبی دارد ،موجب میشود فضا آشفته به نظر برسد.بدین منظور لازم است رنگ و طرح پارچه را متناسب با رنگ و طرح پارچه مبل انتخاب نمایید .نکته مهم استفاده از پارچه هایی با رنگ روشن است.

  • استفاده از تم رنگی یکسان

درست است که بکار گیری رنگی واحد در تمام فضاها ممکن است حس هماهنگی به شما القا نماید اما به مرور زمان این یکنواختی موجب کسالت شما خواهد شد.بنابراین در بکارگیری انواع رنگ ها حسارت به خرج دهید و نتیجه آن را ببینید.

  • استفاده بیش از حد از کوسن ها

از کوسن ها برای حس تنوع و رنگ دادن به فضا استفاده میشود اما در صورتیکه از این عنصر به حدی استفاده نمایید که موجب شود افراد کوسن ها را به جایی دیگر منتقل کنند تا بتوانند بر روی مبل بنشینند ،باید بدانید زیاده روی کرده اید.

  • توجه به زیبایی در رتبه بالاتر از راحتی

درست است که هدف شما از طراحی دکوراسیون ،دستیابی به یک دکوراسیون زیبا و جذاب است اما زیبایی این نکته را نباید تحت شعاع قرار دهد که راحتی وسایل را از یاد ببرید.زیرا از محیط منزل برای بازیابی ارامش و راحتی خود استفاده میکنید.

مبلمان اداری 

بهترین شرکت دکوراسیون داخلی 

اشتباهات متداول مردم در دکوراسیون داخلی - مبلمان اداری