اصول دکوراسیون داخلی منزل

اصول دکوراسیون داخلی منزل - مبلمان اداری

طبق نظر طراحان بزرگ دنیا در زمینه طراحی داخلی منزل ،قاعده و قانون خاصی برای یک چیدمان و دکوراسیون داخلی وجود ندارد و دست شما برای طراحی باز است ،در واقع مهمترین نکته در طراحی منزل ،سلیقه فرد است.اما این نکته را مد نظر قرار دهید که آگاهی از اصول اولیه طراحی داخلی مانند تعادل برقرار نمودن در مقیاس ها ،تعادل در محیط و فضا ،رنگ ها ، الگوها ،نسبت ها و حتی تردد آسان در بین وسایل و آرامش حاصله ،میتواند به شما در دستیابی به یک دکوراسیون مناسب کمک نماید.

حال به بیان نکاتی میپردازیم که در اجرای یک دکوراسیون داخلی برای منزل ،مورد استفاده قرار میگیرند:

  1. پرهیز از وسایل اضافی

همواره از قرار دادن وسایل اضافی که در طول مدت زیادی مورد استفاده تان قرار نخواهند گرفت بپرهیزید.خصوصا در مورد فایل ها و وسایلی مانند بوفه که نظم بصری در آن ها بسیار مهم است.بعنوان مثال در کتابخانه ،هر طبقه و قسمت را به کتابهای هم اندازه اختصاص دهید.و یا داخل بوفه هر طبقه را به یک نوع از وسایل اختصاص دهید بعنوان مثال ظروف کریستال ر یک طبقه ، چینی در طبقه دیگر و به همین منوال .وسایلی که در طول روز مورد مصرفتان قرار نخواهند گرفت را به فضایی که استفاده کمتری دارد مانند انبار ، انتقال دهید.

  1. هنر پوشاندن نواقص

سعی نمایید با استفاده از وسایل ،نواقص داخلی را بپوشانید.بدین معنی که در صورتیکه سقف کوتاهی دارید با اویختن پرده از سقف ،ارتفاع اتاق را بلند نشان دهید و یا در صورتیکه قسمت از رنگ دیوار ریخته و یا لکه ای بر روی آن ایجاد شده با آویختن یک تایلو یا قرار دادن یک مبل بر جلوی ان نقص آن را پوشش دهید .

  1. تعدل برقرار نمایید

در هر محل از فضای داخلی خود که تعادل برقرار نیست میتوانید با استفاده از وسایل ،تعادل را به فضا باز گردانید.بعنوان مثال در صورتیکه یک دیوار بزرگ در اختیار دارید با قرار دادن یک تابلو بر روی آن و یا در صورتیکه یک پنجره بلند دارید با قرار دادن یک مجسمه بلند در کنار آن قرار دهید.

  1. تناسب در بکار بردن رنگ

بدین منظور سعی نمایید رنگ های مکمل را برای القای حس آرامش و رنگ های متضاد را برای برانگیختن انرژی ،متناسب با فضای مورد استفاده بکار ببرید.بعنوان مثال در اتاق نشیمن از رنگ های ارام بخش استفاده میشود.همچنین در رنگ وسایل خود یک هارمونی ایجاد نمایید و از بکار بردن وسایل با رنگ های متنفاوت بپرهیزید.

  1. تغییر ارتفاع

این مورد به معنی این نیست که اقدام به بازسازی نمایید .با استفاده از اصول روانشناسی میتوانید در صورتیکه اتاق شما کوچک است ، به ان بعد بزرگ دهید.بعنوان مثال اگر اتاق خوابتان کوچک است ، تاج تختتان را بلند انتخاب نمایید.

  1. رعایت تناسب

در بکاربردن وسایل و جایگاه آن ها دقت بخرج دهید.در صورتیکه دیوار شما بزرگ است بر روی آن قاب عکس کوچک  قرار ندهید.همچنین میتوانید با بکار بردن وسایل در جایگاه مناسب ،توجه را به محلی خاص جلب نمایید.

  1. سایز مناسب برای وسایل

برای وسایل خود ،سایز متناسب با فضا را انتخاب نمایید.بعنوان مثال در صورتیکه اتاق شما کوچک است از مبلمان کلاسیک استفاده ننمایید.همچنین اگر کاناپه شما بزرگ است ،میز روبروی آن را به قدری بزرگ انتخاب نمایید که تمام افراد استفاده کننده را تحت پوشش قرار دهد.

  1. نور پردازی مناسب

یکی از مهمترین نکات طراحی داخلی مزل ،بحث نورپردازی است.اگر نیاز به محیطی صمیمی و ارامش بخش دارید ،از نور ملایم و برای اتاق های پذیرایی نور نسبتا شدید را انتخاب نمایید.

  1. استفاده از آرک و گچ بری

از انواع گچ بری و آرک برای جدا نمودن فضای سقف و دیوار استفاده نمایید.اگر بدنبال ایجاد نمایی چشم نواز و بدور از بهم ریختگی بصری هستید ،از انواع گچبری بر روی سقف و یا دیوار ها استفاده نمایید.

اصول دکوراسیون داخلی منزل - مبلمان اداری اصول دکوراسیون داخلی منزل - مبلمان اداری

مبلمان اداری 

دکوراسیون داخلی 

بهترین شرکت دکوراسیون داخلی