دکوراسیون داخلی اداری مدرن

دکوراسیون داخلی اداری مدرن

اگرشما مدیر یک شرکت هستید، باید به این نکته توجه داشته باشید که دکوراسیون داخلی اداری میتواند بر روحیه کارمندان تاثیر منفی و یا مثبت داشته باشد. اگر اطلاعات کمی از روان شناسی رنگ ها داشته باشید حتما میدانید که رنگ ها تاثر بسزایی بر روی عملکرد و خلق و خوی انسان ها دارد. اگر میخواهید کارمندان شما همیشه با انگیزه و با روحیه سر کار حاضر شوند و با انرژی کار خود را ادامه دهند، حتما در دکوراسیون اداری خود به عناصری مانند رنگ، نحوه چیدمان وسایل اداری و میزان نور پردازی توجه ویژه ای داشته باشید.

حال باید با ارائه چند نکته کاربردی به این سوال که چگونه میتوانیم دکوراسیون داخلی اداری مدرن داشته باشیم، پاسخ داد.

۱٫با توجه به صحبتی که در ابتدای مقاله داشتیم، حتما متوجه شده اید که بیشترین فاکتور تاثیر گذاررا رنگ ها به خود اختصاص میدهند. در سبک مدرن تلاش میکنند تا از رنگ های شاد در محیط اداری استفاده کنند. رنگ های شاد میزان خلاقیت و شادی را در افراد افزایش میدهد. حتما نیازی نیست تا تمامی مبلمان و یا دیوار ها را با رنگ های شاد رنگ آمیزی کنیم. حتی اگر بتوانیم یک سری وسایل دکوری جزیی را هم وارد محیط اداری خود کنیم، تاثیر آن را بر روی میزان فعالیت افراد خواهید دید.

۲٫اگر محل کار شما جایی است که افراد فعالیت بدنی زیادی ندارند، استفاده از رنگ های گرم مانند زرد، نارنجی و قرمز میتواند بهترین گزینه برای انتخاب رنگ باشد. رنگ های گرم عمدتا حس پرشوری را در افراد زنده نگه میدارد و باعث میشود تا حس کسالت در فضا حاکم نشود.

اما برعکس اگر محل کار شما جایی است که افراد فعالیت بدنی زیادی دارند، بهتر است از رنگ های سرد مانند آبی و سبز استفاده شود. روان شناسان رنگ آبی را رنگی آرامش بخش میدانند و معتقدند در محیطی که از رنگ آبی استفاده شود، صلح و آرامش جریان دارد. رنگ سبز نیز برگرفته از طبیعت است بنابراین در کنار رنگ آبی حس تعادل و آرام بخشی را ایجاد میکند.

۳٫اگر میخواهید محیط کار شما یک فضای راحت داشته باشد باید رنگ وسایل اداری خود را خنثی مانند خاکستری، سفید و یا قهوه ای انتخاب کنید. این رنگ ها برای محیط های اداری کوچک هم مناسب است زیرا باعث میشود فضای داخلی بزرگتر به نظر برسد.

۴٫در دکوراسیون داخلی اداری به سبک مدرن، برای جداسازی فضا های مختلف به جای دیوار و یا دیوایدر های چوبی، از شیشه استفاده میکنند. با این روش همواره حس همکاری و صمیمیت در بین افراد جریان خواهد داشت.

۵٫برای اینکه فضای اداری مدرن و شیکی داشته باشید، میتوانید از کفپوش های چوبی مانند پارکت استفاده کنید. پارکت ها علاوه بر زیبایی، حس راحتی را منتقل میکند.

۶٫اگر به دنبال این هستید تا محیط اداری شما علاوه بر اینکه سبک مدرن خود را حفظ میکند، همیشه دلباز و پر انرژی و به دور از کسالت باقی بماند، باید میزان ورود نور را به محیط داخلی افزایش دهید چه طبیعی باشد چه مصنوعی.

مطالب مرتبط:”دکوراسیون دفتر کار کوچک

دکوراسیون داخلی اداری مدرن