دکوراسیون داخلی دفاتر اداری

یکی از مواردی که موجب جذب مشتری می شود و کمتر به آن بعنوان یک نکته روانشناسانه توجه میشود ،دکوراسیون داخلی دفتر کاری است .در چیدمان شرکت و دفتر کار چیزی که حائز اهمیت است ،توجه به حیطه کاری و سطح فرهنگ مشتریانی است که به محل کار شما مراجعه میکنند.

همانطور که به دکوراسیون داخلی محل کار خود اهمیت میدهید ،باید برای چیدمان دفتر کار خود نیز ارزش قائل شوید .زیرا محل کارتان جایی است که شما را با تلاش خودتان به آرزوهایتان میرساند.اگر هوشمندانه عمل نمایید سعی میکنید که محل کارتان را با چیدمانی نزدیک به محیط منزل خود طراحی نمایید.زیرا موجب حس راحتی ،آرامش و صمیمیت را به شما و کارمندانتان القا خواهد نمود.اما نکاتی وجود دارد که با توجه به آنها میتوانید دکوراسیونی متناسب با آنچه در ذهنتان است را داشته باشید.

موارد مهم در دکوراسیون داخلی

  • در نگاه اول چگونه به نظر میرسد؟

در تمام انسان ها بودن در شرایط تکراری او را نسبت به آن وضع عادت میدهد.بنابراین پس از مدتی فضا برایتان تکراری شده و دیگر کم و کسری های آنرا نخواهید دید.چه بسیار سالیان سال است که از یک دکوراسیون داخلی استفاده میکنید و بدنبال تغییر در آن نیستید.در این شرایط از فردی بخواهید تا حس خود را در اولین ورود به دفتر کار شما به شما بگوید.

  • محل مدیریت ،در مرکز قدرت است

اتاق مدیر را از بین سایر اتاق ها در جایی انتخاب نمایید که بر دیگر اتاق ها مشرف باشد و تسلط کافی را برای مدیریت بر دیگر کارمندان داشته باشید.همچنین این اتاق را باید به نحوی از اتاق دیگر سایر کارمندان جدا نمایید که مخاطب به راحتی بتواند اتاق مدیریت را تشخیص دهد و دسترسی آسانی به شما داشته باشد.

  • توجه به نور پردازی

یکی از نکات مهم در دکوراسیون داخلی در دفاتر اداری و یا حتی منازل ،بحث نورپردازی است.در صورتیکه نور کافی در فضا نداشته باشد موجب پایین امدن راندمان کاری خواهد شد.در صورتیکه دفتر کار شما پنجره دارد و به نور خورشید دسترسی دارید ، بهتر است توسط پرده های کرکره ای از نور خورشید استفاده و شدت آنرا مدیریت نمایید.در غیر اینصورت با استفاده از نورهای فلوئورسنت که بطور ملایم و غیر مستقیم مورد استفاده قرار میگیرند محیط کار خود را مجهز نمایید که موجب خستگی چشم کارمندانتان نشوید.

  • توجه به مکان جزئیات در فضا

ممکن است علیرغم اینکه تمامی وسایل مورد نیاز محیط کارتان را فراهم نموده اید باز هم احساس بهم ریختگی و شلختگی نمایید.به عنوان مثال اسناد و برگه ها در همه جا پراکنده هستند.این مشکل بدلیل این است که وسایل را در جای خود به درستی تعبیه ننموده اید .سعی کنید وسایل را در جایی قرار هید که بیشترین کاربرد را دارند.

انواع دکوراسیون داخلی دفاتر اداری

اما ۳ مدل برای طراحی داخلی دفتر کار وجود دارد :

دکوراسیون داخلی - مبلمان اداری - بهترین شرکت دکوراسیون داخلی

  1. دفتر کار کوچک کلاسیک

در سبک کلاسیک ،در صورتیکه دفتر کار کوچک باشد ،باید از رنگ های روشن بهره برد که بدین منظور در چیدمان کلاسیک ،از رنگ های کرم و طلایی استفاده میکنیم.تمامی کمد ها و پارتیشن ها بشکل کلاسیک انتخاب میشوند و در دیوار جانمایی میشوند.در دیزاین بشکل کلاسیک ،لوستر بزرگ در مرکز اتاق مورد استفاده قرار خواهد گرفت.نور پردازی نیز بشکلی است که نور شب با روز فرق نداشته باشد و موجب اخلال در کار نشود.

دکوراسیون داخلی - مبلمان اداری - بهترین شرکت دکوراسیون داخلی

  1. دفتر کار کوچک مدرن

اتاق کوچک همیشه به معنای محدودیت در چیدمان نیست.در صورتیکه طراحی مناسبی انجام دهید میتوانید علاوه بر رفع نیاز خود ،موجب بزرگتر به نظر رسیدن دفتر خود شوید.بدین منظور کمدها در دیوار تعبیه میشوند و مبلمان نیز از مدل های اسپرت که به رنگ روشن هستند انتخاب میشوند.

دکوراسیون داخلی - مبلمان اداری - بهترین شرکت دکوراسیون داخلی

  1. دفتر کار بزرگ

در صورتیکه دفتر کار شما بزرگ است ،در انتخاب نوع وسایل محدودیت کمتری دارید.اما چیزی که حائز اهمیت است این است که از یک مدل چیدمان استفاده نمایید.به عنوان مثال اگر چندین اتاق دارید ،این فکر را نکنید در برخی از چیدمان کلاسیک و در برخی از چیدمان مدرن میتوان استفاده نمود.زیرا موجب بهم ریختگی ذهن مخاطب خواهد شد.

مبلمان اداری 

دکوراسیون داخلی 

بهترین شرکت دکوراسیون داخلی