شناخت انواع سبک دکوراسیون داخلی

اگر قصد دارید دکوراسیون داخلی خود را تغییر دهید لازم است یک سری اطلاعات کلی از انواع سبک های دکوراسیون داشته باشید زیرا در صورتیکه نتوانید یک نوع سبک را در طراحی خود استفاده نمایید و چندین نوع را در دکوراسیون خود استفاده نمایید ، موجب آشفتگی محیط میشوید .بدین منظور در این مقاله قصد بررسی انواع سبک های مورد استفاده در دکوراسیون داخلی اعم از سبک های مدرن ،مینیمال ،هالیوودی ، خاورمیانه و … را داریم تا با استفاده از آنها به یک نتیجه گیری کلی در مورد انتخاب یک سبک متناسب برسید.

سبک دکوراسیون مدرن

در این نوع از سبک چیدمان استفاده از رنگ های روشن و خنثی به چشم میخورد.وسایل با شکل و انحنای ساده و صاف با استفاده از موادی چون شیشه و استیل کاربرد دارند.در این سبک از دکوراسیون تمامی وسایل از طراحی ساده ای برخوردارند .همچنین بیشتر وسایل با جنس شفاف انتخاب شده اند .بعنوان مثال گلدان ها بجای جنس سفال از جنس بلور و شیشه انتخاب میشوند.در این سبک از چیدمان اشکال وسایل بشکل زاویه دار و یا دایره ای انتخاب مبشود و تابلوها و مجمسه ها مفاهیم انتزاعی دارند.

سبک دکوراسیون مینیمال

این سبک نزدیک سبک مدرن است و سادگی در کلیه وسایل به چشم میخورد.اما چیزی که در این طرح خودنمایی میکند به حداقل رساندن وسایل در چیدمان است.پالت های رنگی در این سبک از دکوراسیون بشکل خنثی است و بیشتر وسایل سفید انتخاب میشوند ضمن اینکه سعی میشود رنگ ها بشکلی مکمل در کنار یکدیگر استفاه شوند که فضا از حالت خنثی خارج شود.همچنین وسایل تزئینی حداقل استفاده را دارند.بعنوان مثال در این سبک مجسمه های برنزی در چیدمان راهی ندارند.

 

سبک دکوراسیون امروزی

گاها دیده شده که سبک امروزی را معادل سبک مدرن میدانند اما واقعیت این است که این دو سبک با هم متفاوت هستند.سبک مدرن از اوایل قرن ۲۰ شروع شده است .اما سبک امروزی در قرن معاصر شروع شده و نسبت به سبک مدرن از انعظاف پذیری بالاتری برخوردار است .بعنوان مثال در استفاده از مبلمان ،طرحی نیم دایره نیز قابل استفاده است اما در سبک مدرن خروج از قواعد ممکن نیست.همچنین از خصوصیات این طرح برخورداری از احساس راحتی و صمیمیت است .

سبک دکوراسیون خاورمیانه/ایرانی

سبک ایرانی/خاورمانه سبکی منحصر بفرد در اصول طراحی دکوراسیون داخلی است.در این سبک از گلیم ها و فرش های ایرانی که رنگ قرمز لاکی دارند با استفاده از طرح های اسلیمی استفاده میشود.رنگ غالب در این طرح ،رنگ های گرم مانند قرمز و نارنجی است.همچنین در استفاده از قاب عکس ها ،رومیزی ها و یا پرده ها طرح های سنتی و اسلامی استفاده شده است.هچنین در این نوع از دکوراسیون استفاده از پشتی مرسوم است.در صورتیکه مبل در چیدمان این سبک استفاده شود اصولا از سبک هایی با طرح لنگ و یا اسلیمی و یا دسته های چوبی استفاده میگردد.

سبک دکوراسیون صنعتی

این سبک برگرفته از سبک های دوره صنعتی اروپا و خانه هایی شهری در قرن ۱۷ و یا ۱۸ میلادی بودند.در این سبک برخی از اجزا بشکلی ناتمام استفاده شده اند بطوری که حس ساختمان های نیمه تمام صنعتی را القا میکند.بعنوان مثال برخی دیارها بشکلی ناتمام با اجر و یا سنگ پوشانده شده است.علاوه براین مبلان چرمی در این سبک جزء جدایی ناپذیر استفاده از سبک صنعتی است.

سبک دکوراسیون سنتی غربی

در این سبک از چیدمان ، استفاده از مبلمان مجلل به همراه لوازم زیاد تزئینی رایج است.در ساخت وسایلی که در این طرح استفاده میشوند پالت های رنگی متنوع ، چوب با رنگ های تیره و پارچه ها از جنس مخمل ، ابریشم و یا دارای گلدوزی های ابریشمی هستند.

 

سبک دکوراسیون ژاپنی

در این سبک استفاده از هرگونه تجملاتی ممنوع است .در این نوع از طراحی بجای تخت خواب از تشک استفاده میشود و میز و صندلی ها کوتاه و مربع شکل هستند.بجای درب های لولایی از درب های کشویی استفاده میشود و پنجره ها حالتی مشبک دارند.تم رنگی این سبک اصولا خنثی است و در صورت تمایل میتوان از رمگ های گرم نیز استفاده نمود.

سبک دکوراسیون چینی

در این سبک سه عنصر سادگی ،انرژی و طبیعت در چیدمان رعایت شده است.به همین دلیل استفاده از چوب جزو متریال های اصلی برای این چیدمان در نظر گرفته میشود.در چیدمان این سبک اصول فنگ شویی استفاده میشود .عناصر مهم در فنگ شویی باد ،آب ،خاک چوب و فلز است.علاوه بر این ها باید از انباشتگی وسایل به شکلی که جلوی انتقال انرژی را بگیرد پرهیز شود.پالت رنگی مورد استفاده در این سبک عبارتند از طلایی ،زرد ،قرمز و مشکی.برای گلدان نیز استفاده از بامبو مرسوم است.

 

سبک دکوراسیون شابی شیک Shabby Chic

در این سبک از طرح های بسیار ساده و روستایی استفاده میشود.پارچه ها گلدار و ظریف انتخاب میشوند.این سبک به روحیات زنانه نزدیک است و حس سرزندگی خاصی را به فرد القا میکند.در این سبک مبلمان از طرح های قدیمی و با رنگ های روشن استفاده میشود.همچنین استفاده از وسایل تزئینی قدیمی نیز در این سبک رایج است.علاوه بر این ها رومیزی ها و یا حتی رو تختی ها با هنر قلاب بافی ساخته شده است.

 

سبک دکوراسیون هالیوودی

در سبک هالیودی تجملات جزء لاینفک طراحی است.استفاده از لوسترهای گرانقیمت و مبلمان لوکس در این طرح به چشم میخوردد.پارچه های مبلمان نیز از مخمل استفاده شده است.برای تزئینات نیز از عتیقه جات استفاده میگردد.

پالت های رنگی مخصوص این طرح نیز قرمز ،بنفش و یا فیروزه ای است.همچنین برای قاب عکس ها نیز عکس بازیگان استفاده میشود.

سبک دکوراسیون کلاسیک

در سبک دکوراسیون کلاسیک مبلمان با حکاکی و منبت کاری تزئین شده و بطور کلی برای وسایل انتخابی تجملاتی در نظر گرفته میشود.برای تزئینات نیز از مجسمه هایی با طرح های افسانه ای و غیر معمول استفاده میشود.

سبک دکوراسیون روم باستان

در این سبک بجای استفاده از مجسمه های کامل ، استفاده از سردیس ها مرسوم است.همچنین سقف ها بشکل نیم دایره ساخته شده اند.همچنین بجای استفاده از تابلو بر روی دیوارها ،از نقاشی بر روی دیوار استفاده میشود.در استفاده از مبلمان باید حداقل ها رعایت شوند و بجای مبلمان استفاده حداکثری از موزائیک ، نقاشی دیواری و اشیای عتیقه و دکوراتیو استفاده میگردد.برای نقاشی های دیوار و یا سقف ها از تصاویر گلادیاتورها و یا صحنه های جنگ استفاده میگردد.

*دکوراسیون داخلی

*مبلمان اداری

*بهترین شرکت دکوراسیون داخلی 

سبک دکوراسیون داخلی چینی - دکوراسیون داخلی

سبک دکوراسیون داخلی چینی – دکوراسیون داخلی

سبک دکوراسیون داخلی مینیمال - دکوراسیون داخلی

سبک دکوراسیون داخلی مینیمال – دکوراسیون داخلی

سبک دکوراسیون داخلی امروزی

سبک دکوراسیون داخلی امروزی

سبک دکوراسیون داخلی مدرن

سبک دکوراسیون داخلی مدرن

سبک دکوراسیون داخلی ژاپنی

سبک دکوراسیون داخلی ژاپنی

سبک دکوراسیون داخلی

سبک دکوراسیون داخلی کلاسیک

سبک دکوراسیون داخلی کلاسیک

سبک دکوراسیون داخلی صنعتی

سبک دکوراسیون داخلی صنعتی

سبک دکوراسیون داخلی هالیوود

سبک دکوراسیون داخلی هالیوود

سبک دکوراسیون داخلی خاورمیانه - دکوراسیون داخلی

سبک دکوراسیون داخلی خاورمیانه – دکوراسیون داخلی

سبک دکوراسیون داخلی رومی - دکوراسیون داخلی

سبک دکوراسیون داخلی رومی – دکوراسیون داخلی

سبک دکوراسیون داخلی سنتی-غربی

سبک دکوراسیون داخلی سنتی-غربی

سبک دکوراسیون داخلی لاکچری

سبک دکوراسیون داخلی لاکچری