مبلمان اداری کلاسیک چیست؟

مبلمان اداری کلاسیک چیست - مبلمان اداری - دکوراسیون داخلی

واژه کلاسیک برگزفته از واژه ای انگلیسی بنام کلاسیوس است.به معنی درجه یک و تراز اول.تاریخچه این کلمه به قرون ۱۷ فرانسه برمیگردد.

مبلمان اداری کلاسیک نیز با استفاده از طرح ها و نقش و نگار های قدیمی و توسط تاریخچه ای جذاب و الهام بخش توانسته شکوهی پر عظمت را از آن خود نماید تا علاوه بر استفاده از یک مبلمان اداری شیک ،اصالت تاریخه آن را نیز حفظ نمایید.

این سبک در دکوراسیون داخلی برگرفته از کشور های اروپایی است و با گذشت زمان این سبک در کشورهای شرقی و عربی رواج پیدا کرد.علاوه بر این استفاده از این سبک در ایتالیا که خود را مهد معماری و دکوراسیون جهان قلمداد میکند رواج بسیاری دارد.

استفاده از مبلمان اداری کلاسیک برای افرادی متناسب است که روحیه تجملاتی دارند زیرا این نوع از مبلمان به دلیل نقش و نگار های با شکوهی که بر روی اجزا خود دارد موجب زیبایی هرچه بیشتر فضا میگردد.

نکته مهم این است که در صورتیکه از مبلمان اداری با طرح های کلاسیک استفاده میکنید ،باید متوجه فضای کاربردی آن نیز باشید.بعنوان مثال بکار بردن یک میز مدیریت کلاسیک در کنار یک پرده کرکره ای کاری بسیار بیهوده است و تلفیق دو سبک از معماری داخلی ،موجب هدر رفت هزینه و عدم زیبایی محیط میگردد.

اینکه برای محیط اداری خود چه سبکی را انتخاب میکنید ،بستگی زیادی به سلیقه ،میزان بودجه مورد نظر ،موقعیت اجتماعی شما و حتی نوع شغل شما دارد.بعنوان مثال قطعا انتخاب یک مبلمان اداری کلاسیک برای یک شرکت با زمینه کاری غذایی ،مناسب نخواهد بود.

ویژگی های مبلمان اداری کلاسیک چیست؟

از ویژگی های یک مبلمان اداری کلاسیک میتوان به جنس بدنه آن اشاره نمود.جنس بدنه در مبلمان اداری کلاسیک از چوب است و عمدتا چوب آن نیز از چوب درخت راش گرفته میشود  بطوریکه نقوش بر روی آن توسط هنر منبت کاری ،برجسته شده اند.جنس نشیمن نیز در این نوع از مبلمان از چرم است.برای نشیمن این نوع از مبلمان عمدتا از فوم سرد استفاده میکنند که قابلیت ارتجاعی دارد و پس از استفاده به حالت اولیه بر میگردد.

رنگ مورد استفاده در مبلمان اداری کلاسیک عمدتا از رنگ های گرم مانند ،قهوه ای سوخته ،زرشکی ،قهوه ای شکلاتی ،طلایی تشکیل شده است اما به دلیل اینکه این نوع از مبلمان عمدتا بصورت سفارشی تولید میگردند ،رنگ هایی بجز موارد بالا را نیز میتوان بصورت سفارشی بر روی آن ها اجرا نمود.رنگ چوب و پارچه را میتوان بصورت هماهنگ یا غیر هماهنگ با یکدیگر انتخاب نمود و این موضوع کاملا سلیقه ای است.

موضوع مهم در انتخاب یک مبلمان اداری کلاسیک ،بحث هزینه آن است.از آن جاییکه این نوع از مبلمان بشکل سفارشی تولید میگردند ،باید گفت که مبلمان کلاسیک از قیمت بالاتری نسبت به سایر مبلمان ها برخوردارند.

و در نهایت اشاره به این نکته نیز خالی از لطف نیست که با توجه به عمر بالایی که مبلمان اداری کلاسیک نسبت به سایر مبلمان ها دارند ،باید در انتخاب آن متناسب با نیاز و سلیقه خود دقت نمایید زیرا قرار است سال های زیادی را با شما همراه باشد!

بهترین شرکت دکوراسیون داخلی 

دکوراسیون داخلی 

مبلمان اداری

مبلمان اداری کلاسیک چیست - مبلمان اداری - دکوراسیون داخلی