ویژگی های مبلمان اداری

ویژگی های مبلمان اداری

ویژگی های مبلمان اداری

محیط کار یکی از مکان هایی است که هر فرد بیشترین وقت خود را در آنجا میگذراند و مناسب بودن این محیط ازنظر راحتی و بدنبال آن بالا بردن راندمان کاری بسیار مهم است.

در هنگام انتخاب یک مبلمان اداری مناسب سه نکته را مد نظر قرار دهید :

  1. کیفیت بالا (دوام پذیری)
  2. طراحی زیبا (استایل)
  3. ارگونومی زیبا (راحتی)

تمام این موادر جزء لاینفک مبلمان اداری من جمله صندلی اداری ، صندلی مدیریت ، میز مدیریت و میزهای اداری و سایر مبلمان اداری هستند.

با انتخاب صحیح موارد فوق از خستگی زود هنگام کارمندان خود میکاهید و همچنین سلامتی خود و آنان را تضمین میکنید.

حال به بررسی ویژگی های مبلمان اداری میپردازیم;

  • کیفیت بالا :

دوام پذیری یک مبلمان در میزان صرفه جویی بودجه ای که صرف خرید یک مبلمان اداری میکنید بسیار تاثیر گذار است و در واقع نوعی سرمایه گذاری برای یک شرکت محسوب میشود.

  • استایل و یا طراحی زیبا

زیبایی یک مبلمان اداری در شخصیت بخشی به شرکت شما بسیار مهم است.شخصی که برای اولین بار به شرکت شما وارد میشود در نگاه اول نه استحکام و کیفیت مبلمان اداری را میبیند و نه از هزینه آن خبر دارد.تنها چیزی که میبند کلاس کاری شماست که از مبلمان و تجهیزات اداری شما نمایان است.

  • ارگونومی مناسب

پیش از بررسی این مورد نخست به معنی واژه ارگونومیک میپردازیم.احتمالا بارها در مورد ارگونومی مطالبی را شنیده اید.اما تعریف درستی از این واژه نداشته باشید.ارگونومی در تعریف عام باعث بهبود شرایط کار میشود.در واقع علم تلفیق کار و شرایط کار با نیازهای انسانی است.یک مبلمان اداری مناسب به دلیل فراهم آوردن وضعیت مناسب برای بدن باعث کاهش آسیب های جسمانی در فرد میشود.در طراحی یک مبلمان اداری ارگونومیک تمامی شرایط بدنی افراد نظیر ستون فقرات ،کمر ،پاها و حتی دستها مدنظر قرار میگیرند.

تا بدینجا ویژگی های کلی که در هنگام خرید یک مبلمان اداری باید مد نظر داشته باشیم را بیان نمودیم.حال به بررسی برخی از موارد جزئی که لازم است مد نظر داشته باشیم میپردازیم:

میزان ارتفاع :

مطمئنا شما کارمندانی با ابعاد بدنی متفاوت دارید.دقت نمایید برای تمامی ابعاد قدی صندلی هایی با قابلیت تنظیم ارتفاع تهیه نمایید.

پشتی صندلی :

در یک صندلی مناسب میزان راحتی پشتی آن بسیار مهم است.اینکه پشتی صندلی برای فرم ستون فقرات هماهنگ باشد بسیار مهم است.

چرخ ها:

اینکه یک صندلی ثابت باشد و یا چرخان به نحوه کار کارمند بستگی دارد اما اینکه بتواند در زمان کار کردن بین میز و کشوهای میزش به راحتی حرکت نماید نیز بسیار مهم است.اگر نوع چرخان را انتخاب میکنید توجه داشته باشید که برای ثبات بیشتر نوع ۵ چرخ آن را انتخاب نمایید.زیرا یک صندلی ۴ چرخ در صورت معیوب شدن یکی از چرخ ها ثبات و امنیت خود را از دست میدهد.

 مبلمان اداری

مبلمان اداری

سخن پایانی:

در این مقاله اصول کلی یک انتخاب صحیح جهت خرید یک مبلمان اداری مناسب کورد بررسی قرار گرفت.

اما مطمئنا دان تئوری برای یک انتخاب صحیح همه جانبه کافی نیست و برای یک خرید مطمئن نیاز به مشاوره با کسانی را دارید که اطلاعات جامع و همه جانبه نسبت به این مسائل دارند.پس برای اطلاعات بیشتر میتوانید با مشاوران ما در تماس باشید.

مبلمان اداری 

دکوراسیون داخلی 

بهترین شرکت دکوراسیون داخلی